אלרגיה ואסטמה
ד"ר קובי שדה
רופא מומחה

קובי שדה - אלרגיה ואסטמה
053-2121363
    תחומי טיפול
הצטרפו אליינו - Facebook
 
קביעת תור
השארת הודעות ובירורים

במוקד הטלפוני

 
053/2121363
24 שעות ביממה 

לחיות עם חיות מחמד

דף הבית >> הנזלת האלרגית >> לחיות עם חיות מחמד
 
לחיות עם חיות מחמד
 
אחד הדברים הכי פחות נעימים לחולה הסובל מאלרגיה ואסתמה זה לגלות שחית המחמד שלו היא הגורם העיקרי למחלתו!
תיאורטית, כל בעל חיים עם נוצות או פרווה יכול לגרום לאלרגיה ולאסתמה בילדים ומבוגרים. לכן אם את/ה סובל מנזלת, שיעול טורדני, דלקת עיניים או אסתמה ובביתך חיית מחמד עלייך לפנות לבירור וייעוץ על ידי רופא אלרגיה. 

 
מיתוס נפוץ הוא שהאדם אלרגי לפרוותו של בעל החיים.
מתברר, שהתגובה האלרגית נגרמת בדרך כלל לא עיי שערות הפרווה עצמם אלא על ידי תאי האפיתל המיקרוסקופים שנושרים מעורו של בעל החיים כששכבת העור החיצונית מחדשת את עצמה, תהליך נורמלי המתרחש כל הזמן.
מחולל אלרגיה נוסף, אפשרי, הינו ריר ושתן שעל פרוותם של בעלי החיים, כשהפרווה מתייבשת נושרים מעליה החלקיקים ומתעופפים באוויר ובאופן שכזה עלולים לחולל אלרגיה.

חתולים וכלבים הם אלו שגורמים את מרבית האלרגיות כאשר חתולים הם הרבה יותר מעוררי אלרגיה מאשר כלבים והסכנה מהם גדולה יותר.
סוסים, ארנבות, אוגרים ועכברים מהווים גם כן גורם מעורר אלרגיה ומצאו שאפילו דגים טרופיים יכולים לגרום לבעיות כאלו.
אלרגיה לחיות מחמד יכולה להתפתח עם הזמן. לכן, גם אם עד היום לא הייתה בעיה עם אלרגיה הרי שאם מצבך מחמיר חשוב לוודא שלא התחלת לפתח אלרגיה לבעל החיים שבביתך.


אבחון האלרגיה והצורך בקבלת החלטה
הדרך הטובה ביותר לזיהוי האלרגיה לחיות המחמד שברשותך היא באמצעות תבחינים המבוצעים במרפאות האלרגיה – לבדיקות אלו כושר אבחון מצוין והן אינן כרוכות בכאב או תופעות לוואי.
כמובן, שאם בדיקת האלרגיה מדגימה רגישות כלפי חיית המחמד תצטרך לקבל החלטה קשה לגבי המשך החזקת בעל החיים!
במקרים מסוימים תוכל להיוועץ עם רופא האלרגיה והאסתמה לגבי האפשרות לטיפול בחיסון כנגד האלרגיה מה שעשוי לאפשר לך להמשיך ליהנות מבעל החיים שבביתך.

שלח את הכלב למלונה
אם החלטת להמשיך להחזיק את החתול או הכלב למרות שהוא מעורר את הסימפטומים של מחלת האסתמה שלך, ישנם מספר דברים שניתן לעשות כדי למזער את הבעיה.
הפתרון הטוב ביותר היא להחזיק את בעל החיים מחוץ לבית ככל שניתן ולשטוף אותם מדי שבוע או שבועיים.
אם אינך יכול להוציא את בעל החיים אל מחוץ לבית, קבע כללים למקומות בעלי אפשרות גישה. הכי חשוב לא לאפשר לבעל החיים להיכנס לחדר השינה שלך.

האם קיימים כלבים או חתולים שאינם גורמים לאלרגיה?
כל הכלבים והחתולים משירים מעליהם קשקשים גורמי אלרגיה וכל בעל חיים עם פרווה או נוצות עלול לגרום לאלרגיה. כלבים שעוברים רחצה וחפיפה קבועים משירים פחות קשקשים. חתולים וכלבים שמשירים פרווה בכמות גבוהה יגרמו קרוב לוודאי לאלרגיה משום שכמות גדולה יותר של פרווה המכוסה בריר וקשקשים תתפזר בבית. אבל כל עוד אתם שואבים אבק בקביעות, מסירים את האבק בעזרת מטלית ושוטפים את הבית אין כל סיבה שבעל חיים שמשיר פרווה בכמות רבה יהווה בעיה יותר מאשר חתול או כלב אחר.
 
לייבסיטי - בניית אתרים