אלרגיה ואסטמה
ד"ר קובי שדה
רופא מומחה

קובי שדה - אלרגיה ואסטמה
053-2121363

הצגת הודעה בפורום פורום
RSS    חפש הודעות
תיאור הפורום   |   הודעת המנהל/ת   |   חוקי הפורום   |   בהנהלת: קובישדה

צריך עזרה בקשר לנזלת אלרגית   

מאת:  אופיר    Sep 04, 2008  ||  22:35

אני בשנות העשרים המאוחרות לחיי,
סובל כבר שנים מנזלת אלרגית ואסתמה כרונית.ואובחנתי בנערותי כאלרגי לאבק ולקרדית האבק בת זוגתו.
האסתמה התחזקה בערך בזמן השירות הצבאי ובערך מאותו הזמן התחלתי לקחת סטרואידים בשאיפה (כיום פלקטוטיד) וכמובן מרחיבי סימפונות (ונטולין). הנזלת האלרגית קיימת למעשה כל השנה שהשונות בכמות היא יותר יומית מאשר שונות תקופתית. תופעות כמו דמעות בעיינים וגרד באף הן פחות שכיחות.
עדיין לא ניסיתי ממש לקחת עד היום תרופות בתרסיסים לאף כי הדור הקודם של התרופות היה "ממכר" דבר שדי הרתיע אות:
שאלות:
1. האם שתיפה בתרסיס מי ים פיזילוגים עשויה להספיק לפתרון של נזלת אלרגית? במידה ולא איזה מן התרסיסים האנטיהיסטמינים הוא הבטוח והיעיל ביותר ברוב המקרים (אינני מעוניין להוסיף עוד סטרואידים 'למערכת')?

2. האם תרסיסים העובדים על תאי הפיטום נחשבים כבטוחים יותר מתרסיסים אנטיהיסטמינים?

3. לגבי הסטוריאידים בשאיפה, תמיד אני חושש לקחת אותם באופן סדיר לגמרי בגלל תופעות לוואי שקשורות בפטרת, אם ידע לי נכון 10% מהחולים נתקלים בבעיות בנושא זה. מצד שני כאשר לא לוקחים בקביעות, המצב לא מיוצב... מה דעתך בנושא?

4. האם ירידה בנזלת האלרגית (עקב טיפול יעיל) תתכן ותשפיע לטובה ותוריד את הדלקתיות בסינפונות וכך ירדו תדירות ההתקפים, או שאין קשר?

תודה רבה מקרב לב

אופיר

הוסף תגובה
  מסר לכותב/ת   קישור להודעה   הדפסה   שלח לחבר/ה
• 
צריך עזרה בקשר לנזלת אלרגית   אופיר   > אתה נמצא כאן
  Sep 04, 2008 | 22:35
• 
תופסת קטנה   אופיר
  Sep 04, 2008 | 22:37
• 
תשובות בקצרה   קובישדה