אלרגיה ואסטמה
ד"ר קובי שדה
רופא מומחה

קובי שדה - אלרגיה ואסטמה
053-2121363
    תחומי טיפול
הצטרפו אליינו - Facebook
 
קביעת תור
השארת הודעות ובירורים

במוקד הטלפוני

 
053/2121363
24 שעות ביממה 

האם אתה סובל מאלרגיה אך נרתע מעצם המחשבה על זריקות אלרגיה במרפאות ובבתי החולים?   אז אימונותרפיה תת-לשונית עשויה להיות הפתרון בשבילך

שיטת טיפול חדשנית זו כוללת הנחת טיפות של תמציות אלרגנים מתחת ללשון כדי לסייע בבניית חסינות הגוף בפני אלרגנים ספציפיים.

במרפאת האלרגיה שלנו אנו מציעים גישה מותאמת אישית לאימונותרפיה תת-לשונית. 

אנו יוצרים תמציות מותאמות אישית המותאמות לפרופיל האלרגיה הספציפי שלך. זה מבטיח שהטיפול יהיה יעיל ככל האפשר במיקוד האלרגנים הייחודיים שלך.

קודם כל אני מזהה את סוג האלרגיה של , מה בדיוק התסמינים שלך ומה הדרך היעילה ביותר לטפל בהם,  זה כולל כמובן בדיקות אלרגיה מקיפות כדי לזהות את האלרגנים הספציפיים שלך. ובהתאם מכין תכנית טיפול מותאמת אישית שעשויה לכלול אימונותרפיה תת-לשונית וכן טיפולי אלרגיה נוספים לפי הצורך.

אחד היתרונות העיקריים של אימונותרפיה תת-לשונית היא הנוחות שלו. שלא כמו זריקות אלרגיה מסורתיות הדורשות ביקורים שבועיים במרפאה, ניתן לבצע אימונותרפיה תת-לשונית ממש בבית שלך ובזמן שנוח לך. משמעות הדבר היא פחות בזבוז זמן בכבישים, בחנייה ובמרפאה ויותר זמן ליהנות מהדברים שאתה אוהב מבלי לדאוג לתסמיני אלרגיה.

אז אם נמאס לכם לחיות עם אלרגיות ואתם רוצים אפשרות טיפול מותאמת אישית, נוחה ויעילה, פנו למרפאתי כדי ללמוד עוד על אימונותרפיה תת-לשונית מותאמת אישית. 

אבל בואו קודם נתחיל מההתחלה:

  • הקו הראשון של הטיפול באלרגיה הוא חינוך והימנעות מהאלרגנים שלך.
  • הקו השני של הטיפול נועד להפחית את הסימפטומים שלך ואת הדלקת הקשורה לאלרגיות שלך באמצעות תרופות כמו כדורים, תרסיסים ומשאפים. תרופות המכילות בעיקר אנטיהיסטמינים ונוגדי דלקת סטרואידלים.
  • הקו השלישי של הטיפול באלרגיות הוא אימונותרפיה.

אימונותרפיה נמצאת בשימוש במשך עשרות שנים בארץ וברחבי העולם כולו. ישנן כמה דרכים למתן אימונותרפיה: השיטה הותיקה היא השיטה התת עורית: כזריקות שבועיות וחודשיות לאלרגיה, והיטה העיקרית השנייה היא על ידי הנחת טיפות או טבליות מתחת ללשון, שיטה המכונה אימונותרפיה תת לשונית, או SLIT.

בטיפול בטיפות אימונותרפיה תת לשונית (SLIT) במקום להזריק את החיסון לזרוע ע"י רופא או אחות במרפאת האלרגיה  אנחנו מכינים את תערובת האלרגנים אליהם אתה רגיש בריכוזים יחסיים לחומרת האלרגיה בתמיסה המצויה בבקבוקון קטן . לאחר מכן ניתן לך בקבוק זה, יחד עם הוראות ברורות להנחת כמה טיפות מתחת ללשון פעם ביום בנוחות של ביתך; ללא מחטים, ללא פגישות שבועיות לרופא. 

אימונותרפיה נועדה להפחית או להעלים את תסמיני האלרגיה שלך ואת הצורך שלך לקחת תרופות. 

אימונותרפיה פועלת על ידי הפחתת הרגישות שלך, או כיול מחדש של מערכת החיסון על ידי חשיפת מערכת החיסון שלך, בצורה איטית ומבוקרת לאלרגנים שלך. על ידי כך, הגוף שלך לומד לפתח סיבולת ובכך ]פוחתת או נעלמת התגובה האלרגית בחשיפה לאלרגנים שלך בעתיד.

טיפול אימונותרפי תת לשוני בצורת טיפות נמצא בשימוש ברחבי אירופה ואסיה במשך עשרות שנים והוכח כבטוח, נוח ויעיל כאחד. 

אני עוסק בטיפול ה כבר מעל 20 שנה ועם הזמן רק התחזקה בי ובעמיתיי הבנה שטיפול זה הוא בטוח ויעיל. הטיפול באימונותרפיה תת לשונית גם זכה להכרה הדרגתית ע"י משרדי הבראות וחסרות הביטוח ברחבי העולם ואפילו באר. החיסון התת לשוני לקרדית אבק הבית בטבליה נכנס באופן חלקי לסל הבריאות הממלכתי.

לעיתים שואלים אותי מדוע הטיפול באימונותרפיה תת לשונית לא הוכלל בטיפולים המוכרים ע"י משרד הבריאות ואינו כלול בסל הבריאות . התשובה היא פשוטה על מנת שתרופה או טיפול יאושרו על ידי משרד הבריאות הרי שחברה המשווקת את הטיפול חייבת להגיש נתונים קליניים למשרד, אלא שזה בלתי אפשרי להגיש נתונים כאלו לגבי טיפול מותאם אישית המבוצע במרפאה שאינה קשורה בחברת תרופות מסחרית.

ולכן הטיפול הוא למעשה טיפול המכונה  "לא מתווה", או "off label", המתבסס על החלטתו של הרופא המומחה בעת טיפול בחולה האינדיבידואלי.

כמוכן חשוב לשים לב שאימונותרפיה תת-לשונית (SLIT) באמצעות טבליות לקרדית אבק הבית כן מאושרות ע"י משרד הבריאות. גם טיפול בזריקות (בהם אנו מזריקים תמיסות אלרגנים שונות בריכוזים המותאמים למטופל)  מאושר עיי משרד הבריאות

בשיטה שלנו של אימונותרפיה תת לשונית אנחנו משלבים את העקרונות הטובים ביותר של שתי השיטות שאושרו על ידי משרד הבריאות. באימונותרפיה תת-לשונית (SLIT) באמצעות טיפות אנחנו פשוט משתמשים באותם אלרגנים מאושרים על ידי משרד הבריאות בצורה נוזלית המשמשים למתן זריקות שבועיות לאלרגיה, אך במקום להכניס אותם למזרק, הם ניתנים כטיפות מתחת ללשון של המטופל, ובכך נמנעים מהצורך להזריק אותם. 

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים