אלרגיה ואסטמה
ד"ר קובי שדה
רופא מומחה

קובי שדה - אלרגיה ואסטמה
053-2121363
    תחומי טיפול
הצטרפו אליינו - Facebook
 
קביעת תור
השארת הודעות ובירורים

במוקד הטלפוני

 
053/2121363
24 שעות ביממה 

אסטמה של העור אצל תינוקות

דף הבית >> אסטמה, ובעיות נשימה >> מידע נוסף >> אסטמה של העור אצל תינוקות

אסטמה של העור אצל תינוקות

אטופיק דרמטיטיס, המוכרת יותר בתור אסטמה של העור, היא מחלת עור כרונית הנפוצה אשר גורמת לדלקות וגירודים בעור. מחלה זו נפוצה בעיקר בחודשי הקיץ, כאשר התינוקות נוטים יותר להזיע. למרות שישנם גורמים רבים אשר עלולים לגרום לתופעה זו של אסטמה של העור אצל תינוקות, אחד מן הגורמים העיקריים הוא גורם התורשה המוביל לתגובות חיסוניות לקויות.

התופעה של "אטופי", הנגזרת משם המחלה אטופיק דרמטיטיס, היא מילה ביוונית שפירושה "לא במקום", מתרחשת כאשר המערכת החיסונית של הגוף טועה בזיהויה גורמים חיצוניים כמזיקים, חרף היותם בלתי מזיקים. בניגוד לסוגים אחרים של אסטמה ואלרגיות אחרות המשפיעות על העור, אשר נוצרות בעיקר בעת חשיפה לגורמים אלרגניים מסוימים, אסטמה של העור אצל תינוקות עלולה להתפרץ גם בהיעדר חשיפה לגורמים אלרגניים.

כיצד ניתן למנוע אסטמה של העור אצל תינוקות?

במקרים מסוימים, ייתכן שתהיה תועלת בחיסונים נגד אלרגיות, אשר מאפשרים לגוף לחזק את כוח הסיבולת שלו בפני גורמים אלרגניים וגורמים אחרים אשר עלולים לעורר התקף אסטמה של העור אצל תינוקות. יחד עם זאת, הדרך הטובה ביותר למנוע מחלה זו היא באמצעות טיפול טבעי באסטמה, זאת אומרת, הקדמת תרופה למכה ונקיטה בצעדי מניעה מבעוד מועד, כמו למשל:

  • הימנעות מזיעה ורטיבות – כפי שצוין קודם לכן, למחלה זו יש סיכוי רב יותר לפרוץ בעת החודשים החמים והלחים, לכן בכל מקרה שבו התינוק שלכם מזיע יתר על המידה, חשוב שתמהרו לרחוץ אותו ולייבשו כהוגן, ועל ידי כך תוכלו להפחית את הסיכוי להתפרצות אסטמה. אם ישנם בגוף אזורים הנגועים באסטמה של העור, מומלץ לייבש אותם היטב ולאפשר לאוויר לנשוב דרכם.
  • שמירת מרחק מחום – גם חום רב הוא אחד מן הגורמים אשר עלולים להגביר את הסיכויים להתפרצות אסטמה של העור אצל תינוקות, לכן חשוב שתרחיקו את התינוקות שלכם מאזורים חמים. אם יש בכך צורך, תפזרו מאווררים בחדרים השונים של הבית, תפעילו מזגן לצינון האווירה ומדי פעם תשטפו את התינוק במים קרירים.
  • הקפדה על תזונה בריאה – שמירה על תפריט בריא ונקי מרכיבים מלאכותיים יעזור לכם לשמור על בריאותו הכללית של התינוק שלכם, לחזק את המערכת החיסונית שלו ועל ידי כך להפחית את הסיכויים שלו ללקות במחלה. הקפידו על תזונה טבעית ככל האפשר והימנעו מחטיפים וג'אנק פוד.

מספר המלצות על טיפול טבעי באסטמה

ראשית כל, חשוב להדגיש שבכל מקרה של אסטמה, בכל דרגת חומרה אשר תהיה, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך בעל ניסיון בטיפול בתינוקות. יחד עם זאת, ההמלצות הבאות בהחלט עשויות לעזור לכם להקל את ייסוריו של התינוק האהוב שלכם.

  • הניחו מגבות רטובות על האזורים המגרדים, על מנת לשכך את הגירודים
  • תמרחו את האזורים הנגועים במשחה נגד פריחה, אשר יכולה לסייע במניעת התפתחות דלקת
  • תמנעו מהתינוק לגרד את האזורים הנגועים, מפני שכך מצבו עלול רק להוסיף להתדרדר
 
לייבסיטי - בניית אתרים