אלרגיה ואסטמה
ד"ר קובי שדה
רופא מומחה

קובי שדה - אלרגיה ואסטמה
053-2121363
    תחומי טיפול
הצטרפו אליינו - Facebook
 
קביעת תור
השארת הודעות ובירורים

במוקד הטלפוני

 
053/2121363
24 שעות ביממה 

ג'ין אנד טוניק ווירוס הקורונה

דף הבית >> ג'ין אנד טוניק ווירוס הקורונה

תשמעו סיפור :
סיפור שהוא קוקטייל של מתיקות מרירות ואלכוהול, סיפור חובק עולם: מהגונגלים בפרו דרך רומא וסין, והכי חשוב זה סיפור שקשור לוירוס הקורונה.

הסיפור מתחיל ברומא של המאה ה ה 17, היא אז חם מאד באיטליה ובביצות שהקיפו את רומא, חגג יתוש האנופלס שעקיצותיו מעבירות את מחלת המלריה. רבים נפגעו ממנה אפילו האפפיור ! - זו היתה מגיפה של ממש.

באותה העת גילו הארופאים את דרום אמריקה ואחד המהגרים הראשונים לאירופה היה צמח הקינין, שהגיע הישר מהג'ונגלים של פרו. מיד עם הגעתו לאיטליה ניסו להשתמש בו כנגד המלריה וההימור הוכיח את עצמו - הוא באמת עזר.

למעשה ההצלחה הייתה כה גדולה שהבריטים ניצלו את יעילותה של התרופה בכדי לכבוש את אפריקה והודו מוכי המלריה, בקלות ובאין מפריע.
החיילים הבריטים נהגו לשתות תמצית מהצמח בעת שהותם באפריקה והודו בכדי להגן על עצמם, אך המרירות הייתה נוראית וכיאה לקולוניאלים אניני הטעם, הם הוסיפו לו סודה, שמו לימון, המתיקו אותו עם סוכר וקראו לו "טוניק".
אך גם הטוניק נותר מריר מדי - לכן לא נותרה לבריטים כל ברירה והם המשיכו ומהלו אותו גם באלכוהול - ואנחנו זכינו לקוקטייל האלמותי "ג'ין אנד טוניק"

עם השנים הופקו מהקינין החומרים הפעילים כתרופות של ממש: כלורוקווין או הידרוקסיכלורוקוין קראו להן ושתיהן משמשות לטיפול במלריה אך נמצאו להם גם שימושים רבים אחרים כמו למשל טיפול בהפרעות קצב של הלב וטיפול במחלות אוטואימוניות כמו מחלת הזאבת.

ב 2003 בשיאה של מגפת הסארס הראשונה העלה ד"ר אנדרה סברינו רופא איטלקי מרומא (כל הדרכים מובילות לרומא) שהקינין עשוי לעזור גם כנגד וירוס הקורונה ! אבל עוד לפני שהספיקו להשתמש בקינין חלפה לה מגפתה סארס כאילו לא הייתה…..

בסוף 2019 עטלפים סינים שסבלו כנראה מנזלת ושיעול טורדני העביירו לנו את וירוס הקורונה החדש ומגפת הסארס שבה והתפרצה במלוא תפארתה בדמותו של COVID19

הרופאים הסינים מצאו עצמם נאבקים מול נגיף קטלני במיוחד ללא כל כלי נשק אבל אז הם נזכרו במאמר האיטלקי והחלו להשתמש בקינין כנגד וירוס הקורונה וכיום היא הפכה לתרופה החשובה ביותר בטיפול בוירוס.

אז נחזור לקוקטייל שלנו "ג'ין וטוניק" 🥃= יש בו את כל המרכיבים החשובים בטיפול בקורונה : אלכוהול בריכוז גבוה (כמעט כמו באלכוג'ל 😉) , לימון (הרבה ויטמין סי 🍋) וקינין של המלריה שבולם גם את וירוס הקורונה 🦇.
הקוקטייל פשוט להכנה ואפשר לשתות אותו גם בבידוד, ואפילו בחורף (בתנאי שמוותרים על קוביות קרח)
ויש אפילו ג'ין ישראל לגמרי (לא מימי המנדט) של מזקקת הויסקי מילק & האני התל אביבית

רק לזכור שהאלכוהול מזיק לבריאות וכל מה שכתבתי הוא רק כדי לשעשע, וללמד היסטוריה - הפעם זו לא המלצה רפואית !!! 

 

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים