אלרגיה ואסטמה
ד"ר קובי שדה
רופא מומחה

קובי שדה - אלרגיה ואסטמה
053-2121363
    תחומי טיפול
הצטרפו אליינו - Facebook
 
קביעת תור
השארת הודעות ובירורים

במוקד הטלפוני

 
053/2121363
24 שעות ביממה 

כיצד למנוע ולטפל בחרדה הקשורה לאלרגיה למזון

אלרגיות למזון יכולות להיות בלתי צפויות ועשויות לעורר תגובה רגשית אינטנסיבית מכיוון שהן כרוכות באיום על הבריאות הפיזית שלנו. הפחד לחוות תגובה אלרגית, שיכולה לנוע בין קל לחמור, עלול להוביל לחרדה ולהתנהגויות של הימנעות. אנשים עם אלרגיות למזון עלולים לפתח חרדה לא רק למזון אליו הם אלרגים - אלא החרדה עשויה להתרחב ולכלול אספקטים רבים של החיים, במיוחד זה עלול לקרות בילדים קטנים החשים את החרדה של הורים שלהם - חרדת היתר.

גם חציית כביש היא מסוכנת מאד ובכל זאת חציית הכביש היא סיכון שרוב האנשים מכירים ולמדו לנהל אותו באמצעות ניסיון והתרגלות. אנחנו יודעים שחציית הכביש עלולה להיות מסוכנת, אבל אנחנו גם יודעים שיש דרכים לצמצם את הסיכון, כמו שימוש במעברי חצייה, הסתכלות לשני הכיוונים לפני החצייה והמתנה לאות לחצות. מכיוון שאנו מכירים את אמצעי הזהירות הללו ועברנו בהצלחה כבישים פעמים רבות בעבר, אנחנו לא חשים חרדה לגבי חציית הכביש ולא מקרינים זאת כלפי הילדים שלו.

בדיוק כמו חציית הכביש, ניהול האלרגיה למזון שלך כרוך במודעות לסיכונים הפוטנציאליים ונקיטת פעולות מתאימות כדי להפחית את הסיכונים הללו. לדוגמה, אתה יכול לחנך את עצמך ואת ילדיך לגבי האלרגיה למזון, ועל ידי נקיטת צעדים אלה והיערכות, אתה יכול להגביר את תחושת השליטה והביטחון שלך בניהול האלרגיה למזון שלך. עם הזמן, זה יכול לעזור לך להרגיש רגוע יותר ופחות חרד מהמצב, בדיוק כפי שאתה עשוי להרגיש נינוח ובטוח בחציית הכביש לאחר שנים של ניסיון והרגלות.

להלן מספר טיפים למניעה וטיפול בחרדה הקשורה לאלרגיות למזון:

 

למד את עצמך: למד כמה שיותר על האלרגיות שלך למזון. ידע זה יעזור לך להרגיש יותר שליטה ופחות חרדה מהמצב.

תכננו מראש: כשאתם יוצאים לאכול או לאירועים חברתיים, תכננו מראש וחקרו את המסעדה או המקום כדי להבטיח שיש להם אפשרויות בטוחות עבורכם לאכול. הביאו עמכם חטיפים בטוחים למקרה שאין אפשרויות מתאימות זמינות.

תרגל טכניקות הרפיה: טכניקות כמו נשימה עמוקה, הרפיית שרירים מתקדמת ומדיטציה יכולות לעזור להרגיע את החרדה ולהפחית את רמות הלחץ.

חפשו תמיכה: הצטרפו לקבוצת תמיכה לאנשים עם אלרגיות למזון או היעזרו במטפל המתמחה בחרדות או אלרגיות למזון.

לשאת תרופות: תמיד לשאת תרופות כגון אנטיהיסטמינים או אפינפרין אם רשם הרופא שלך במקרה של תגובה אלרגית.

שקול טיפול בהפחתת רגישות: עבוד עם אלרגולוג כדי לבצע תהליך של הפחתת הרגישות (או אימונותרפיה)  טיפול  שיכול לעזור להפחית את חומרת התגובה האלרגית לאורך זמן.

שמרו על אורח חיים בריא: פעילות גופנית סדירה, תזונה מאוזנת ושינה מספקת יכולים לעזור להפחית את רמות החרדה ולקדם את הבריאות הכללית.

אם אתה חווה חרדה חמורה הקשורה לאלרגיות למזון, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע רפואי שיוכל לעזור לך לנהל את הסימפטומים שלך ולפתח תוכנית טיפול מתאימה.

 
לייבסיטי - בניית אתרים