אלרגיה ואסטמה
ד"ר קובי שדה
רופא מומחה

קובי שדה - אלרגיה ואסטמה
053-2121363
    תחומי טיפול
הצטרפו אליינו - Facebook
 
קביעת תור
השארת הודעות ובירורים

במוקד הטלפוני

 
053/2121363
24 שעות ביממה 

Acarizax היא טבלית אימונותרפיה תת לשונית המשמשת לטיפול באלרגיות לקרדית אבק הבית. את הטבליה מניחים מתחת ללשון ומאפשרים לה להתמוסס. החומרים הפעילים ב-Acarizax הם תמציות משני מינים של קרדית אבק הבית, Dermatophagoides pteronyssinus ו-Dermatophagoides farinae.

המטרה של Acarizax היא לסייע בהפחתת רגישות הגוף לאלרגנים המצויים בקרדית אבק הבית על ידי בנייה איטית של הסבילות של המערכת החיסונית לחומרים אלו. הטיפול מבוסס על עקרון האימונותרפיה, הכולל חשיפה של מערכת החיסון לכמויות הולכות וגדלות של האלרגן לאורך זמן.

Acarizax ניתנת בדרך כלל לחולים הסובלים מאלרגיות בינוניות עד חמורות לקרדית אבק הבית ולא הגיבו לטיפולי אלרגיה אחרים. הטיפול מתחיל בדרך כלל מספר חודשים לפני עונת האלרגיה הצפויה ונלקח פעם ביום.

מחקרים הראו כי Acarizax יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים של אלרגיות לקרדית אבק הבית, כגון גודש באף, התעטשות וגרד. זה עשוי גם להפחית את הצורך בתרופות אחרות לאלרגיה, כגון אנטיהיסטמינים וקורטיקוסטרואידים.

עם זאת, כמו כל התרופות, Acarizax יכול לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות ביותר כוללות גירוד, נפיחות ואדמומיות בפה או בגרון, כמו גם תסמינים במערכת העיכול כמו בחילות ושלשולים. במקרים נדירים עלולות להופיע תגובות אלרגיות חמורות יותר, כגון קשיי נשימה, נפיחות בפנים או בגרון ודופק מהיר.

במידה ואתה סובל מנזלת אלרגית או אסתמה עקב אלרגיה לקרדית האבק הטיפול עשוי להתאים עבורך ואתה מוזמן לפגישת התאמה.

הניסיון שלי עם התרופה נמשך כבר שנים ארוכות אך הטיפול הוכלל חלקית רק ב 2023 בסל הבריאות המממלכתי

 
לייבסיטי - בניית אתרים