אלרגיה ואסטמה
ד"ר קובי שדה
רופא מומחה

קובי שדה - אלרגיה ואסטמה
053-2121363
    תחומי טיפול
הצטרפו אליינו - Facebook
 
קביעת תור
השארת הודעות ובירורים

במוקד הטלפוני

 
053/2121363
24 שעות ביממה 
 

ברוכים הבאים למרפאה של דר' קובי שדה

כתובת המרפאה: רח' ויצמן 14 (מרכז ויצמן) קומה 13
מרפאת ג'מדיקל , תל אביב

קיימת גם מרפאה בחולון : שד' ירושלים 159 קומה 1 מרפאת אביב מדיקל, חולון


הייעוץ במרפאה הוא במסגרת פרטית בלבד
ולכן ניתן להנות מיחס אישי, בדיקות מפורטות ולווי אישי 

יש החזרים מחברות הביטוח
ויש הסכמים גם עם חלק מקופות החולים 

 
 אלרגיות הן המומחיות שלי. כל סוגי האלרגיות.

אתה מתעטש ומשתעל בלי סוף? אלרגיות למזון גורמות לך לפחד או להמנעות? קוצר נשימה מתקיף אותך או מונע ממך לבצע מאמץ ? פריחות מכסות את עורך ואת מתגרדת ללא סוף? 

זו כמה מהסיבות לבוא לייעוץ, בדיקה וטיפול 
 

הטיפול והבדיקות 

הטיפול באלרגיות מתחיל מהמנעות סביבתית ותזונתית, דרך שימוש נכון בתרופות מתאימות ועד לחיסון כנגד האלרגיה. לכל אחד יש להתאים את תכנית הטיפול המתאימה לו ולצרכיו.

 

בדיקות אלרגיה , וטיפול ניתן להציע בכל גיל, כבר מהשבועות הראשונים לחיים וגם בגיל המבוגר, אף פעם זה לא מוקדם או מאוחר מדי.

אלרגיות לא רק מסכנות את החיים אלא בעיקר פוגעות באיכות החיים ולעיתים שינוי בהבנה ובטיפול יכולים לעשות הבדל גדול . 

גם אם נדמה לכם שעשיתם את כל הבדיקות וקיבלתם את כל הטיפולים אתם מוזמנים ליעוץ ובדיקה במרפאה כי תמיד יש עוד מה ללמוד ומה לעשות.
 

ד"ר קובי שדה, הוא רופא מומחה לאלרגיה, אימונולוגיה ורפואה פנימית ואחד מרופאי האלרגיה והאסתמה הבכירים בישראל.

ד"ר שדה משמש כרופא בכיר במחלקת הריאות והאלרגיה שבמרכז הרפואי, סוראסקי, תל אביב ("איכילוב") ו
מעבר לפעילות כרופא במערכת הציבורית ד"ר קובי שדה מנהל מרפאות לאלרגיה ואסתמה בתל אביב ובחולון.
ד"ר שדה מקבל במרפאתו מטופלים על פי הסדריןם שונים עם קופות החולים או הביטויחיים המשלימים והפרטיים כמו גם מבוטחי "מכבי", "כללית מושלם ופלטינום", הראל  ומבוטחי לאומית כסף וזהב.


מהי בעצם אלרגיה?

אלרגיה ומחלת האסתמה קיבלו ממדים של מגפה בעולם המערבי. ויותר ויותר אנשים : ילדים ומבוגרים מוצאים את עצמם סובלים מרגישות יתר למזונות, לתרופות, לתמרוקים , למקום העבודה  ואפילו לאוויר שהם נושמים.
האלרגיות עשויות להתבטא באופנים שונים כמו פריחות קשות, גרד, נזלת, סינוסיטיס בעיות נשימה, אסתמה, מחנק, שיעול ובעיות עיכול. ועל כך תוכלו לקרוא בהמשך...אסטמה - חידושים בגישה הטיפולית

אסטמה ובעיות נשימה היא  אחת המחלות היותר משמעותיות בעולם המערבי. היא נפוצה הן בילדים והן במבוגרים ולמרות כל המחקרים והידע עדיין קיים בלבול רב בכל הקשור באבחון וטיפול במחלה זו.
אסתמה היא למעשה מחלה דלקתית של דרכי הנשימה המתבטאת ברגישות יתר שלהם עד כדי מחנק . בגורמים העיקריים לאסתמה הם גורמים אלרגיים ולכן   עיקר המאמץ כיום בטיפול בבעייה מכוון  לאבחון וטיפול באלרגיה .
הרבה תינוקות , ילדים ומבוגרים אינם מאובחנים כראוי ואינם מטופלים נכון ובאתר תוכלו למצוא מאמרים רבים על מחלת האסתמה וללמוד על כך
לאחרונה הצטברו נתונים jעל מחלת האסתמה והקשר שלה לאלרגיה - נתונים אלו החלו לעצב מחדש את הקווים המנחים לטיפול באסתמה ועל כך במאמר שלפנינו...


הנזלת הכרונית

נזלת אלרגית גורמת לסבל לכמעט רבע מהאוכלוסייה בעולם, יש הסובלים ממנה באופן עונתי ויש כאלו הסובלים מנזלת באופן כרוני עד כדי פגיעה משמעותית באיכות בחיים. הנזלת האלרגית היא הגורם העיקרי לאסתמה, סטרידור, ושיעול ודלקות אוזניים בילדים.
כמו כן קשורה הבעייה באיבושד חוש רייח , סינוסיטיס כרונית, ייצור מוגבר של לייחה ועוד...
לעיתים קרובות מתפספסת האבחנה של האלרגיה והחולים בנזלת הכרונית אינם זוכים בטיפול מתאים או מגיעים למצבים של התמכרות לטיפות אף או לניתוחים
על כך תוכלו לקרוא באתר ולצפות בסדרת ראיונות בנושא

 אלרגיה למזון 

אלרגיה למזון ובמיוחד לחלב, ביצים , בטנים, אגוזים ועוד... הפכה למגפה של ממש בארץ ובעולם. הבעייה מלווה 2% מהאוכלוסייה ועשוייה להתבטא בפריחות עוריות, אסתמה, בעיות עיכול ואפילו שוק אנפילקטי וסכנת חיים.
לאחרונה פותחו שיטות חדשות לאבחון ויחד איתם גם שיטת טיפול שבה אנו מנסים ליצור עמידות מחודשת של הגוף למזונות האלרגניים, התהליך עדיין בשלבי מחקר אך כבר ילדים רבים החלו בטיפול. אתם מוזמנים לקרוא על כך וליצור עימי קשר ....


אז איך עושים את בדיקת האלרגיה??

הצעד הראשון בטיפול הוא איבחון הגורם האלרגי. יש סוגים רבים של בדיקות אלרגיה ("טסטים") והמומחיות שלנו היא קודם כל לזהות את סוג האלרגיה ואת הגורמים החשודים ובהתאם לכך לקבוע איך תבוצע בדיקת האלרגיה.    בדיקות האלרגיה עשויות להתבצע בעזרת טיפות, דקירות, מדבקות ולעיתים אפילו על ידי טעימות וגם באמצעות בדיקות דם - לכל מיקרה ומיקרה יש להתאים את הבדיקה בהתאם לסוג האלרגיה.

להלן סרטון המדגים את אחת משיטות הבדיקה הנפוצות:

למרות שבדיקות האלרגיה אינן כואבות הרי שבכל זאת אין זה הכי נעים ודורש שיתוף פעולה

לפיכך פותה שיטה חדשה לאבחון המתבסס על מתקן פלסטי
המתאים במיוחד לילדים ותינוקות (וגם למבוגרים)- לבדיקה קלה יותר ומהירה יותר. והיא יכולה לכלול מגוון רב של אלרגנים בפעם אחת הבדיקה ניתנת לבצוע במרפאתי        


אלרגיה ממגע (האקזמה והגרד)

כאשר עורנו בא במגע עם חומר אליו הוא אלרגי, ובמיוחד כשמדובר במגע ממושך או נשנה הרי שעל פני העור תתפתח אט אט דלקת עורית שתתבטא באודם, פריחה וגרד = אקזמה או דרמטיטיסמדובר באחת מבעיות העור הנפוצות והיא עשוייה לפגוע ברבים -הגורמים העיקריים לכך הם תכשירים קוסמטיים, איפור וטיפוח, או חומרים וחפצים אחרים איתם אנו באים במגע בחיי היום יום.   תוכלו לקרוא על כך בהמשך....אחת מהשיטות העיקריות לאבחון בעיות עור אלרגיות מסוג זה היא באמצעות תבחיני הטלאי:
 

        

מה ניתן לבדוק אצלנו ? כמעט הכל : אלרגיה למזון, חומרי שימור, צבעי מאכל, גורמים סביבתיים, בעלי חיים, צמחייה, קוסמטיקה, בשמים, לאק ג'ל, חומצה היאלרונית, בוטוקס, צבעי שיער, מתכות, חומרים דנטליים ואוטופדיים, גומי , עור, טקסטיל, שמנים ודלקים ומגוון חומרים תעסוקתיים. כמו כן אנו מבצעים בדיקות אלרגיה לחומרים או מזונות שהמטופל מביא

 

 
לחץ כאן לקביעת תור


או השארת הודעה באינטרנט
הזמנת התור באינטרנט מבוצעת באמצעות אתר "דוקתורים" והיא דורשת הרשמה קצרה 
קביעת תור
והשארת הודעות 

גם במוקד הטלפוני הממוחשב 
 
0532121363 
 

הצטרפו אליינו - Facebook

 
המדריך לבדיקות אלרגיה
 
      שאלות ותשובות
 
 


 
לייבסיטי - בניית אתרים